Exponát z představení Malý princ

VÝSTAVY

probuďte svou FANTAZII

expozice pro děti i dospělé

Zaujmou, poučí, inspirují, jednoduše vás pohltí. Takové jsou výstavy na Tvrzi Divice, které zpravidla vznikají pod vedením scénografa Jakuba Štěpána. Jsou komorní, nápadité a především rozvíjejí naši fantazii.

Skryté příběhy divadla
6. 6.-21. 11. 2020

Skryté příběhy divadla odhalují střípky toho nejzajímavějšího, co dotváří divadelní příběh a vy jste si toho možná ani nevšimli.

Pozorujte, hledejte, zkoumejte detaily exponátů, které dokonale zapadají do příběhů svých postav a přesně vyjadřují atmosféru představení.

Hrajte si a zapojujte vlastní fantazii. Jeden z exponátů vám navíc umožní sledovat proměny světla a stínů. Jedná se o interaktivní objekt z divadelního představení Malý princ.

Hlavní část výstavy je umístěna přímo ve středu historického skvostu tvrze, ve spodním patře gotické věže, které je nejstarší částí celého objektu a veřejnosti bylo doposud nepřístupné. Již při vstupu vás ohromí svou mystickou atmosférou, kterou umocňuje dochovaná valená klenba. Druhá, fotografická část výstavy se nachází v budově hned vedle hlavního vstupu do tvrze.

Skryté příběhy divadla zastavují běh času, zachycují prchavé okamžiky a ukazují, co je z hlediště mnohdy neviditelné…

Pro on-line nákup vstupenky rozklikněte detail dne, v němž chcete výstavu navštívit a proveďte nákup ZDE.

Výstava je přístupná vždy ve dnech, kdy se na tvrzi konají slavnosti, koncerty či letní scéna.

Rekvizity představení SaxanaLexikon kouzel ze Saxany
Akvarely Jany Krausové

Akvarely
Jany Krausové

Přímo v prvním patře našeho Ateliéru, který s enachází naproti hlavnímu vchodu do tvrze, si můžete prohlédnout prodejní výstavu akvarelů úžasné herečky a výtvarnice Jany Krausové. Všechny vystavené obrazy vynikají velmi jemným rukopisem a byly inspirovány přírodou v Panské zahradě.

Jana Krausová na výstavě akvarelů

Umělecká instalace LOVE

Láska je něco, bez čeho by nebyly naše životy úplné. A tak jsme se rozhodli, že ji na oslavu konce nouzového stavu umístíme i do Panské zahrady, kde si ji budeme moci neustále připomínat. Kdykoli se v Panské zahradě zastavíte, budete si z ní moci kousíček lásky půjčit, vyfotit se u ní a poslat vzkaz svým blízkým, že je milujete, i když s nimi třeba zrovna nemůžete být.

Autorem umělecké instalace LOVE je scénograf Jakub Štěpán.

DSC_3897.jpg