DIVICE 30.11.20 093.jpg

VÝSTAVY

probuďte svou FANTAZII

expozice pro děti i dospělé

Zaujmou, poučí, inspirují, jednoduše vás pohltí. Takové jsou výstavy na Tvrzi Divice, které zpravidla vznikají pod vedením scénografa Jakuba Štěpána. Jsou komorní, nápadité a především rozvíjejí naši fantazii.

20220722_171043.jpg

Kouzlo Vánoc:
Výstava historických vánočních ozdob

Jedinečná komorní výstava Kouzlo Vánoc připomíná dnes již možná zapomenuté krásy historických vánočních ozdob, které pocházejí z různých koutů České republiky z 19. a 20. století. Tyto skvosty, které známe od našich prababiček, prošly rukama sklářů, malířů, tkadlen a dalších opravdových umělců.

Myšlenka uspořádat výstavu vánočních ozdob se zrodila v okamžiku, kdy byl na tvrzi nalezen starý lodní kufr, který skrýval jedinečný vánoční poklad, jenž snad patřil posledním správcům, nebo bývalým majitelům. Zaprášený kufr ukrýval malou sbírku třpytivých vánočních ozdob, které na první pohled uchvacují a vyprávějí příběhy z dávné minulosti. Tato kolekce nás inspirovala k oslovení dalších majitelů sbírek o spolupráci, a tak se zrodila ukázka toho nejzajímavějšího posledních dvou staletí.

Vkročte s námi do pohádkového světa Vánoc, nechte se unášet řekou času a pozorujte, jak se měnil styl ozdob. Zaměřte se na detaily, díky nimž oceníte umění, které do každé z ozdob naši předkové obtiskli.

Výstava je umístěna přímo ve středu historického skvostu tvrze, ve spodním patře gotické věže, které je nejstarší částí celého objektu a veřejnosti je přístupné jen výjimečně. Již při vstupu vás ohromí svou mystickou atmosférou, kterou umocňuje dochovaná valená klenba.

Užijte si atmosféru historických Vánoc, vůni jehličí, lesk starobylých ozdob a zavzpomínejte na magické vánoční kouzlo, jak ho prožívali naši předkové.

Pro on-line nákup vstupenky rozklikněte detail dne, v němž chcete výstavu navštívit a proveďte nákup ZDE.

Termíny otevřených dní nalezente v programu.

DIVICE 30.11.20 085.jpg

Výstava Betlémská světnice

Lidová tradice, umění a jiskřivý duch Vánoc promění bývalou světnici v prostorách historické Tvrze Divice ve světnici betlémskou. Račte vstoupit a spatřete kolekci unikátních českých a světových betlémů z dob dávných i současných.

Každý betlém má svůj příběh. Kdo z nás ale ví, jestli jsou zdejší příběhy skutečné, či se jedná o fikci? Výstava vybízí k rozvoji kreativity, tvorby a vymýšlení vlastních fantazijních příběhů, které k adventnímu období neodmyslitelně patří. Staňte se součástí betlémského představení a prožijte si svůj vlastní vánoční příběh.

Poznejte díla autorů Jana Vladyky Coufala, Miloše Třebešinského, Giovanni Santose, sběratele lidových děl Filipa Radycha z Tchořovic u Blatné a mnohých dalších.

Pro on-line nákup vstupenky rozklikněte detail dne, v němž chcete výstavu navštívit a proveďte nákup ZDE.

Termíny otevřených dní nalezente v programu.

Divice 6.12.2019-191.jpg

Umělecká instalace LOVE

Láska je něco, bez čeho by nebyly naše životy úplné. A tak jsme se rozhodli, že ji symbolicky v době pandemie umístíme i do Panské zahrady, kde si ji budeme moci neustále připomínat. Kdykoli se v Panské zahradě zastavíte, budete si z ní moci kousíček lásky půjčit, vyfotit se u ní a poslat vzkaz svým blízkým, že je milujete, i když s nimi třeba zrovna nemůžete být.

Autorem umělecké instalace LOVE je scénograf Jakub Štěpán.

DSC_3897.jpg
Akvarely Jany Krausové

Akvarely
Jany Krausové

Přímo v prvním patře našeho Ateliéru, který s enachází naproti hlavnímu vchodu do tvrze, si můžete prohlédnout prodejní výstavu akvarelů úžasné herečky a výtvarnice Jany Krausové. Všechny vystavené obrazy vynikají velmi jemným rukopisem a byly inspirovány přírodou v Panské zahradě.

Jana Krausová na výstavě akvarelů