Atelier-054.jpg

ATELIÉR
č. p. 9

pro UMĚNÍ ve všech jeho podobách

Soukromá minigalerie

Ateliér č. p. 9 se nachází přímo naproti hlavnímu vstupu do tvrze. Je místem, ze kterého na vás dýchne něco mimořádného, netradičního a přitom tak důvěrně známého. 

Dává vám prostor zapomenout na všednost a probudit části mysli, které v běžném životě tak často nevyužíváte.

Ateliér je otevřen příležitostně, a to v době konání slavností a letní scény. 

Ateliér má nádhernou atmosféru a uměleckého ducha

Vzácná setkání

V Ateliéru se vám skrze svá díla představují především čeští umělci z nejrůznějších uměleckých oblastí. Jejich díla jsou prodejná. Probudí-li ve vás radost a touhu, mohou vám dělat radost už navždy u vás doma.

Místo mnoha tváří

První patro Ateliéru slouží jako výstavní prostor. V současné době si zde můžete prohlédnout prodejní výstavu akvarelů úžasné herečky a výtvarnice Jany Krausové. Všechny vystavené obrazy vynikají velmi jemným rukopisem a byly inspirovány přírodou v Panské zahradě.

Ateliér ale není jen výstavním prostorem, nabízí vám také možnost nákupu, ať už to jsou zmíněné obrazy či šperky, zlacené artefakty, sezónní dekorace, rostlinná mýdla, domácí marmelády, bylinkové čaje či originální keramika.

Kromě toho si v Ateliéru můžete zakoupit vstupenky na tvrz a na všechny akce, které se na zde v průběhu roku konají.

Atelier-075.jpg

Zlacené artefakty STEPHANIE KIRCHHOF

Stephanie je umělkyně z Drážďan. Její umělecká díla, která jsme přivezli i do našeho Ateliéru, jsou unikátní především tím, že se jedná o přírodní artefakty zlacené pravým, 24karátovým zlatem. Stephanie kombinuje tradiční zlatnické řemeslo s moderním designem.

Divice 6.12.2019-083.jpg

Tvrzní keramika

Jednoduchá, romantická, jedinečná. Taková je keramika z Tvrze Divice. Divická keramika je exkluzivní edicí s obtištěnými rostlinami. Rostliny pochazejí z naší Panské zahrady a každá je obtištěna pouze jednou. Každý kus keramiky z dílny, kterou jsme pro vás vybrali, je tak naprostý originál. Vybírat můžete z hrnků různých velikostí a tvarů, květníků, etažerů či misek. 

DSC_6311.jpg

BíBí šperky BARBORY BÍLKOVÉ

BíBí šperky jsou originální a nápadité. Naleznete zde jemné i extravagantní kousky, všechny jsou však vyráběny s radostí a při výrobě je jim věnován čas, jaký si zaslouží. Barbořina tvorba je velmi různorodá, ale při výrobě se Barbora víceméně drží klasických technik – háčkování a vyšívání. Její šperky jsou nejčastěji vyrobeny z českých korálků a přírodních materiálů, jako jsou příze či lana.

1.jpg

Bylinná mýdla Dominium Botanicum

Mýdla Dominium Botanicum se vyznačují tím, že jsou vyrobena ručně a jejich hlavní přísadou jsou bylinky a květy, které jsme vypěstovali, sesbírali a nasušili přímo na Tvrzi Divice. Mýdla se vyrábějí v pečlivě vybraných ručních dílnách šetrnou metodou zastudena a jsou tou nejjemnější péčí pro naši pokožku.

20200911_145126.jpg

Kreativní dílny a workshopy

Ateliér je skvělým prostorem i pro nejrůznější workshopy. Atmosféra, kterou vyzařuje, jako by dávala volnost fantazii a kreativitě, kterou můžete navíc sdílet nejen s lektory, ale i s ostatními účastníky.

Divice 6.12.2019-187.jpg