Divice zahrada 008.jpg

PANSKÁ ZAHRADA

zpomalte a buďte sami sebou
jen vy a PŘÍRODA

Odpočinek a meditace

Panská zahrada se rozprostírá v mírném svahu v těsné blízkosti tvrze. Její život i vzhled se společně s ubíhajícím časem měnily. Ještě v roce 2016 byla neprostupně zarostlá křovím. Dnes se vám však otevírá ve své nejčistší kráse.

Aby pro vás byla tím pravým místem klidu a rozjímání, starají se o její blaho zahradníci v čele se zahradním architektem Petrem Hodonickým.

Jen tady můžete zpomalit, zaposlouchat se do zvuků přírody a nechat se unést do světa, v němž neexistují starosti. Zelenající se tráva, která je všude kolem, přímo vybízí k pikniku. Máte-li po ruce deku, můžete si ji roztáhnout, kdekoli se vám bude chtít, posadit se, dát si něco dobrého a užívat si chvíle v přírodě.

DSC_8587.jpg
DSC_1148.jpg

Volnost přírody

Panská zahrada je rozdělena na tři části – starý jabloňový sad, okolí rybníka s květinovou loukou a obnovované remízky – z nichž každá skrývá svá svůdná tajemství.

Starý jabloňový sad je největší částí. Je zde několik různých odrůd původních jabloní a všechny dosud plodí vynikající jablka. Po obvodu sadu můžete spatřit i nádherně vzrostlé ořešáky. Zadíváte-li se pečlivě, spatříte mezi stromky také ovečky, které se starají o „posekání“ travnatého porostu.

Jako v pohádce

Rybník je romantický, divoký a zároveň velmi přívětivý. Posadíte-li se k jeho břehu, spatříte život v jeho přirozené formě. Ve vodě uvidíte žáby, ryby a v letních měsících dokonce užovky. Na hladině velmi často plavou kachny, po okolních stromech se prohánějí veverky a místní ptactvo se postará o dokonalý švitořivý koncert. Kolem rybníku vede stezka, můžete ho tak celý obejít a najít si své vlastní meditační místo.

Hráz rybníka je lemovaná olšemi. Olše prý ukazují cestu do našeho hlubokého nitra. Pomáhají pochopit sebe sama a přijmout odpuštění. Podle pověsti dokážou také otevírat mystické síly, které se skrývají v každém z nás.

DSC_1250.jpgStrana38_03.jpgStrana37.jpgDivice 11. dubna-056.jpgDSC_1118.jpgStrana38_04.jpg20190204_104307.jpg

Symfonie barev

Ve spodní části Panské zahrady, hned vedle hlavního vstupu úvozem, se nachází květinová louka a nově vysazený hrušňový sad. Mezi vysokokmenné hrušně bylo na podzim v roce 2019 vysazeno více než 800 kg cibulovin, které rozkvétají postupně ve třech fázích. Louka tak kvete takřka nepřetržitě od března do června a skýtá úžasnou barevnou podívanou.

Divice 11. dubna-044.jpg