Rozkvetlá Panská zahrada

PANSKÁ ZAHRADA

zpomalte a buďte sami sebou
jen vy a PŘÍRODA

Odpočinek a meditace

Panská zahrada se rozprostírá v mírném svahu v těsné blízkosti tvrze. Její život i vzhled se společně s ubíhajícím časem měnily. Ještě v roce 2016 byla neprostupně zarostlá křovím. Dnes se vám však otevírá ve své nejčistší kráse.

Aby pro vás byla tím pravým místem klidu a rozjímání, starají se o její blaho zahradníci v čele se zahradním architektem Petrem Hodonickým.

Jen tady můžete zpomalit, zaposlouchat se do zvuků přírody a nechat se unést do světa, v němž neexistují starosti. Zelenající se tráva, která je všude kolem, přímo vybízí k pikniku. Máte-li po ruce deku, můžete si ji roztáhnout, kdekoli se vám bude chtít, posadit se, dát si něco dobrého a užívat si chvíle v přírodě.

DSC_8587.jpg
DSC_1148.jpg

Volnost přírody

Panská zahrada je rozdělena na tři části – starý jabloňový sad, rybník s hrází a květinovou louku – z nichž každá skrývá svá svůdná tajemství.

Starý jabloňový sad je největší částí. Je zde několik různých druhů jabloní a všechny plodí vynikající jablka. Po obvodu sadu můžete spatřit i nádherně vzrostlé ořešáky. Zadíváte-li se pečlivě, spatříte mezi stromky také tři ovečky, které se starají o „posekání“ travnatého porostu.

Jako v pohádce

Rybník je romantický, divoký a zároveň velmi přívětivý. Posadíte-li se k jeho břehu, spatříte život v jeho přirozené formě. Ve vodě uvidíte žáby, ryby a v letních měsících dokonce užovky. Na hladině velmi často plavou kachny, po okolních stromech se prohánějí veverky a místní ptactvo se postará o dokonalý švitořivý koncert. Kolem rybníku vede stezka, můžete ho tak celý obejít a najít si své vlastní meditační místo.

Hráz rybníka je lemovaná olšemi. Olše prý ukazují cestu do našeho hlubokého nitra. Pomáhají pochopit sebe sama a přijmout odpuštění. Podle pověsti dokážou také otevírat mystické síly, které se skrývají v každém z nás.

DSC_1250.jpgStrana37.jpgDSC_8320.jpgStrana38_03.jpgDivice 11. dubna-056.jpg

Symfonie barev

Ve spodní části sadu, hned vedle vodní nádrže, se nachází květinová louka. Vysazeno zde bylo více než 800 kg cibulovin, které rozkvétají postupně ve třech fázích. Louka tak kvete takřka nepřetržitě od března do června a skýtá úžasnou barevnou podívanou.

Divice 11. dubna-044.jpg