Letní scéna Tvrz Divice 2019

Brány Tvrze Divice se opět otevírají! Nepromeškejte jedinečnou možnost ocitnout se v prostředí, z nějž na vás dýchne klid a čas zde není vaším nepřítelem. Obklopeni chmelnicemi a slunečními paprsky prožijte magickou atmosféru historického ducha tvrze snoubící se s divadelním uměním nejlepších českých hereckých osobností z divadla Studio DVA.

Program

Poznejte kouzlo Tvrze Divice

Divická tvrz se rozprostírá v malebném údolí Džbán, nedaleko města Louny, asi 50 km od Prahy. Její dominantou je čtverhranná gotická věž. První zmínky o ní sahají až do roku 1318, kdy ji vlastnili vladykové Oneš, Juřík a Vratislav. Poté se na tvrzi vystřídalo ještě mnoho dalších majitelů, mezi nimiž byli například také Lobkovicové či Schwarzenberkové.

Zapomeňte alespoň na okamžik na své všední starosti, vypněte si mobilní telefon a přeneste se s námi do světa, v němž hrají hlavní roli klid a příroda. Vychutnejte si nejen historickou krásu tvrze, ale rovněž se zaposlouchejte do tónů a melodií koncertů předních českých umělců a nechte se očarovat skvělými výkony herců z divadla Studio DVA. Pro chvíle odpočinku a meditace pro vás obnovujeme přilehlý sad s květinovými loukami a rybníkem.

Program – Letní scéna Tvrz Divice

Zažijte neopakovatelnou atmosféru divadla pod širým nebem v prostředí historické tvrze!

 

16:00-24:00 Panská zahrada s Kavárnou na hrázi rybníka a Piknikovou loukou

Vytvořte si z návštěvy divadelního představení celoodpolední výlet, na který nezapomenete. Navštivte naši Panskou zahradu, dejte si šálek kávy, užijte si piknik na naší Piknikové louce a relaxujte v místech, kde má hlavní slovo příroda.

Budeme se tu na vás těšit i po představení, sledujte hru světel v přírodě a objevte atmosféru noční Kavárny na hrázi rybníka.

 

17:00-22:00 Letní hostinec a Jarmark v areálu tvrze (Horní nádvoří)

Zapomeňte na práci a všední starosti – užijte si atmosféru 60. a 70. let. Navštivte náš retro Hostinec a přeneste se doby, kdy byly chmelové brigády běžnou součástí života a v hospodách se podávaly utopenci, párky a pivo teklo proudem. Svačiny nechte doma a ochutnejte naše (nejen) retro speciality!

V blízkosti Letního hostince na Horním nádvoří jsme pro vás připravili Jarmark s dalším občerstvením, ručně vyráběnými produkty, květinami a dalším sortimentem. Nahraďte alespoň na chvíli velké obchodní domy nakupováním či jen procházkou po Jarmarku.

 

20:00-22:00 představení na Letní scéně (Hlavní nádvoří)

Užijte si jedinečnou, romantickou atmosféru divadla pod širým nebem!

 

22:00-24:00 Noční bar v Barokní maštali (Hlavní nádvoří)

Po představení se na vás těšíme v Nočním baru v Barokní maštali.

 

Areál tvrze bude ve dnech, kdy se konají divadelních představení, otevřen od 17 hodin. v případě dnů konání koncertů v Barokní maštali bude areál tvrze otevřen od 19 hodin.

Do Letního hostince s Jarmarkem bude vstup možný pouze s platnou vstupenkou na divadelní představení. Vstup do Panské zahrady s Kavárnou je zdarma.

Parkovat je možné na vyhrazených, převážně travnatých plochách.

Představení a koncerty začínají vždy ve 20:00.

Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je kryté a pro diváky máme připraveny pláštěnky.

Do celého areálu tvrze včetně zahrad není možný vstup se psy.

Kompletní znění obchodních podmínek naleznete zde.

Video z loňského ročníku

Kontakt

Divice 1, Vinařice, okres Louny (asi 50 km od Prahy)