Zimní koncerty na Tvrzi Divice 2019

Tvrz Divice ožije i v zimě! Připravili jsme pro vás exkluzivní recitál, koncert a jarmark, během kterých zažijete tu pravou vánočně-zimní atmosféru protkanou láskou, klidem a pohodou. Nenechte se unést zimním shonem a zastavte společně s námi čas v okamžiku, na který budete chtít vzpomínat po celý život.

Poznejte kouzlo Tvrze Divice

Tvrz Divice se nachází v obci Divice, která je skrytá v přírodním parku Džbán mezi silnicemi D6 a D7 asi 10 km od Loun a 50 km od Prahy. Nejstarší zprávy o divické tvrzi pocházejí z roku 1318. Jako její první majitelé jsou zmiňováni vladykové Oneš, Juřík a Vratislav. V letech 1346 až 1481 byla tvrz v držení pánů z Divic, v 16. a 17. století pak opakovaně v držení Lobkoviců. Následujících takřka 120 let byla tvrz i přilehlé panství majetkem rodu Schwarzenberků. Od roku 1950 sloužily všechny objekty tvrze divickému JZD a nyní jsou v soukromém vlastnictví.

Dominantou tvrze je zachovaná čtyřhranná gotická věž, v jejímž druhém patře bylo na stěnách vyobrazeno 38 erbů držitelů Divic a příbuzných rodu, z nichž některé jsou i dnes patrné.

PROGRAM 2019

Přeneste se společně s námi do země nevšedních zážitků a vychutnejte si neopakovatelnou atmosféru koncertů na tvrzi!

 

7. prosince, 18:00
Exkluzivní adventní recitál Radky Fišarové v Barokní maštali
VÁNOČNÍ SPECIÁL Ničeho nelituji – pocta Edith Piaf

Koncertní recitál Radky Fišarové plný příjemné atmosféry s nezaměnitelnou vůní Francie doplněný o výběr klasických vánočních melodií. Zazní světoznámé písně z repertoáru královny šansonu Édith Piaf, ale také Charlese Aznavoura či Jacquesa Brela. Nenechte si ujít jedinečné představení jedné z našich nejlepších šansoniérek, která svým vystoupením dokáže dodat tu správnou noblesu a francouzský šarm.

Českou Édith Piaf doprovází vynikající běloruský akordeonista Aliaksandr Yasinski a kytarista Miroslav Linka.

 

14. prosince
Vánoce na Tvrzi Divice: Velký adventní koncert s hvězdami divadla Studio DVA a bohatý vánoční Jarmark

Tradiční vánoční písně a sváteční melodie zazpívá Monika Absolonová, za doprovodu pianisty Ondřeje Hájka. Kromě toho v průběhu večera zazní také hity z muzikálů Hello, Dolly!, Šíleně smutná princezna, Evita, Funny Girl a hudebního projektu Malý princ v podání hereckých a pěveckých hvězd divadla Studio DVA. Akcí provede herečka Anna Šišková.

Atmosféru opět umocní rozsvícený vánoční strom i pravý vánoční Jarmark. Mezi stánky na nádvoří naleznete nejen tradiční adventní občerstvení (včetně horkých nápojů), ale také spoustu dárků pro vaše blízké. Chybět nebudou ani nádherné dekorace z Květin Za oponou.

Samozřejmostí budou ohřívače a ohně, u kterých se budete moci zahřát. Tak si nenechte ujít tu pravou vánoční atmosféru a přijďte za námi!

 

PRODEJ VSTUPENEK BUDE SPUŠTĚN V NEBLIŽŠÍCH DNECH.

Parkování v místě zajištěno na vyhrazených plochách. Do celého areálu tvrze včetně zahrad není možný vstup se psy.

Podzimní slavnosti na Tvrzi Divice se v roce 2019 z technicko-provozních důvodů nekonají.

 

Letní scéna na Tvrzi Divice 2018

Kontakt

Divice 1, Vinařice, okres Louny (asi 50 km od Prahy)