Tvrz Divice

Tvrz je magická. Již více než 700 let se každý den stává svědkem neobyčejných příběhů a lidských osudů – těch opravdových i smyšlených – divadelních. Navštivte nás, zažijte historii a užijte si náš program s celou rodinou!

Poznejte kouzlo Tvrze Divice

Divická tvrz se rozprostírá v malebném údolí Džbán, nedaleko města Louny, asi 50 km od Prahy. Její dominantou je čtverhranná gotická věž a první zmínky o ní sahají až do roku 1318, kdy ji vlastnili vladykové Oneš, Juřík a Vratislav.

Soukromá minigalerie Ateliér

Ateliér se nachází naproti hlavnímu vchodu do tvrze a je místem stvořeným pro umění ve všech jeho podobách. Snoubí se v něm krása, originalita a radost. Ateliér je prostorem, kde se vám skrze svá díla představují čeští umělci z nejrůznějších uměleckých oblastí – fotografové, šperkaři či malíři. Navštivte nás, rádi vás v těchto netradičně-tradičních prostorách přivítáme!

PRODEJ VSTUPENEK

Milí návštěvníci,

je nám to moc líto, ale vzhledem k aktuální situaci přesouváme všechny naše dubnové akce na jiné termíny. Nové termíny zveřejníme ihned, jakmile to bude možné. Sledujte náš Facebook, Instagram a webové stránky.

Pokud nám to situace dovolí, sejdeme se společně na tvrzi a oslavíme začátek léta 1. 5. na Májové slavnosti.

Přejeme pevné zdraví a těšíme se na vás!

JARO NA TVRZI DIVICE 2020

4. 4. 2020 - ODLOŽENO
ZAHÁJENÍ SEZÓNY NA TVRZI DIVICE A OTEVŘENÍ PANSKÉ ZAHRADY
11:00-17:00

Tvrz Divice po dlouhých zimních měsících opět otevírá své brány. Strávíte chvíle plné klidu a odpočinku v nově otevřené Panské zahradě, která po mnoha letech, kdy byla neprostupně zarostlá, rozkvete tisícem nově vysázených narcisů, tulipánů a mnoha dalších jarních cibulovin. Užijete si výjimečnou procházku přírodou v její nejpřirozenější kráse a posezení v kavárně na hrázi rybníka.

Navštívíte také areál tvrze, kde bude otevřen venkovní hostinec s občerstvením, grilovanými klobásami a teplými nápoji.

Naproti vstupní bráně do tvrze bude otevřen také Ateliér, ve kterém si budete moci zakoupit drobné dárky z tvrze a prohlédnete si minivýstavu akvarelů Jany Krausové, které byly inspirovány Panskou zahradou.

V rámci zahájení sezóny se v Barokní maštali uskuteční setkání s přední českou floristkou Marií Bittnerovou a zážitková dílna výroby jarních květinových dekorací formou workshopu.

Akce se koná za každého počasí.

Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen.

Základní vstupné 70 Kč, zvýhodněné (pro děti do 15 let) 35 Kč.

 

4. 4. 2020 - ODLOŽENO
FLORISTICKÁ SHOW S MARIÍ BITTNEROVOU, UZNÁVANOU OSOBNOSTÍ ČESKÉ FLORISTIKY
Barokní maštal, 10:00-12:00

Setkáte se osobně s hvězdou české i zahraniční floristiky Marií Bittnerovou. Během jedinečné show vám Marie Bittnerová představí aktuální floristické trendy a tipy, jak atraktivně využít jarní cibuloviny, květiny a dřeviny.  

V rámci praktických ukázek budete moci sledovat, jak vytvoří velkou kytici, jarní věnec a sesazovanou nádobu.

Show je určená milovníkům květin i profesionálním floristům.

Na show navazuje zážitková dílna tvorby vintage květinových aranžmá formou workshopu. Vstupenky na dílnu je nutné zakoupit samostatně.

Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. V ceně vstupenky na floristickou show je zahrnutý vstup do areálu tvrze a do Panské zahrady. Na navazující dílnu je nutné zakoupit vstupenku samostatně. Místa k sezení nejsou číslována.

Vstupné: 150 Kč

 

4. 4. 2020 - ODLOŽENO
ZÁŽITKOVÁ DÍLNA VINTAGE KVĚTINOVÝCH ARANŽMÁ
Barokní maštal, 13:00-16:00

Užijete si tvořivé odpoledne a zastavení s květinami v příjemném prostředí Barokní maštale.

Exkluzivní dílna vedená Marií Bittnerovou, přední osobností české floristiky, bude inspirována floristickými vintage trendy letošního jara. Dílna je připravena pro malou skupinu účastníků. V rámci workshopu si vyrobíte vlastní aranžmá, které si odnesete domů. Naučíte se vytvořit noblesní věnec podle svých představ a nálady a sesazované aranžmá z jarních cibulovin ve stylu vintage. Aranžmá je možné sesadit do jakékoli nádoby. Pokud máte doma nějakou vlastní, kterou již delší dobu nepoužíváte a chcete jí vdechnout nový život, přineste si ji s sebou.

V ceně workshopu je veškerý květinový materiál, jako jsou jarní květiny, zeleň či proutí z Panské zahrady, dekorační materiál, zapůjčení floristického nářadí a zástěr.

Během workshopu pro vás bude připraveno delikátní občerstvení, káva, bylinkové čaje a sklenička Prosecca.

Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. V ceně vstupenky je zahrnutý vstup na floristickou show s Marií Bittnerovou, vstup do areálu tvrze a do Panské zahrady.

Vstupné: 3 700 Kč

 

11. 4. 2020 - ODLOŽENO
VELIKONOČNÍ SLAVNOST
11:00-20:00

Prožijete jarní sváteční den na tvrzi s dětmi a odpočinete si. Velikonoční slavnost bude plná barev a radosti. Kouzlo historické památky a velikonočního veselí v souladu s přírodou a tradicemi vás přivede do té nejkrásnější pohádkové atmosféry. Vyzkoušíte si, jak se děti v dávných dobách na tvrzi bavily, nebo načerpáte energii a vychutnáte si chvilku relaxace v plně rozkvetlé Panské zahradě či v kavárně na hrázi našeho rybníka.

Vyvrcholením Velikonoční slavnosti bude přivítání jara se skupinou VESNA, která bude mít exkluzivní koncert v Barokní maštali. Vstupenky na slavnost nezahrnují vstup na koncert, vstupenku je nutné zakoupit samostatně.

Na co se můžete v průběhu dne těšit?

 • tradiční jarmark s vybranými pochoutkami
 • živou středověkou hudbu vznešených tvrzních trubadúrů
 • otevřený květinový workshop výroby velikonočních dekorací pro děti i dospělé (11-16:00)
 • barvení velikonočních vajíček, jak to dělávaly naše divické babičky
 • ukázku písmomalířského řemesla
 • rozkvetlou Panskou zahradu s tisíci jarních cibulovin

Víte, jak se bavily děti na tvrzi v dávných dobách?

 • rozverní kejklíři a šašci
 • veselé kozí taxi
 • dřevěný kolotoč řezbáře Matěje
 • dětské venkovní hry
 • razítkovací dílnička velikonočních přání
 • a mnoho dalšího

Slavnost se koná za každého počasí.

Vstupenka na Velikonoční slavnost zahrnuje vstup na Tvrz Divice a do Panské zahrady od 11 do 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. Na slavnost navazuje exkluzivní koncert skupiny VESNA v Barokní maštali, na nějž je však nutné zakoupit si samostatnou vstupenku.

Základní vstupné 299 Kč, zvýhodněné (pro děti do 15 let) 150 Kč.

 

11. 4. 2020 - ODLOŽENO
KONCERT SLOVANSKÝCH BOHYŇ VESNA
Barokní maštal, 18:00

Jedinečný koncert slovanských bohyň VESNA v Barokní maštali na Tvrzi Divice! Společně s populární skupinou půvabných zpěvaček přivítáte jaro poslechem hudby, která pomocí líbezných melodií a snových textů probudí vaše slovanské kořeny. Hudba skupiny VESNA je energická a živelná. V romantickém prostředí Barokní maštale zažijete spojení kouzelné hudby, velikonočního veselí a rozkvetlých jarních květin.

Dívčí kapelu VESNA založila zpěvačka a textařka Patricie Fuxová, která složila text písně Boky jako skříň Ewy Farné. VESNA v sobě i svých posluchačích probouzí energii inspirovanou slovanskými bohyněmi ročních období. Patricie Fuxová vystupuje za doprovodu Olesye Ochepovskaye, Báry Šůstkové, Terezy Čapkové a Markéty Vedralové.

Vstupenka na koncert VESNA zahrnuje vstup na Velikonoční slavnost a do Panské zahrady od 11 do 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. Místa k sezení nejsou číslována.

Základní vstupné 690 Kč, V.I.P. vstupné 1 200 Kč.

 

1. 5. 2020
NIČEHO NELITUJI – POCTA ÉDITH PIAF
Radka Fišarová v Barokní maštali, 18:00

Koncertní recitál plný příjemné atmosféry s nezaměnitelnou vůní Francie.

Zazní světoznámé písně z repertoáru královny šansonu Édith Piaf, ale také Charlese Aznavoura či Jacquesa Brela. Zažijete jedinečné představení jedné z našich nejlepších šansoniérek Radky Fišarové, která svým vystoupením dokáže dodat tu správnou noblesu a francouzský šarm.

Českou Édith Piaf doprovází vynikající běloruský akordeonista Aliaksandr Yasinski a kytarista Miroslav Linka.

Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. Místa k sezení nejsou číslována.

Základní vstupné 890 Kč, V.I.P. vstupné 1 200 Kč.

 

31. 5. 2020
MONIKA ABSOLONOVÁ A PIANO
Koncert v Barokní maštali, 19:00

Královna českých muzikálových jevišť Monika Absolonová za doprovodu skvělého pianisty Ondřeje Hájka.

Exkluzivní hudební setkání v komorním prostoru Barokní maštale romantické Tvrze Divice. Kapacita tohoto intimního prostoru je omezena na pouhých sto diváků.

Na jedinečném koncertě zazní skladby z muzikálových představení, kterých se držitelka Cen Thálie zhostila nejen na pražských divadelních prknech. Chybět nebudou ani důvěrně známé a oblíbené skladby z Evity a Funny Girl, které Monika doplní o hity ze svého repertoáru.

Vstupenky jsou k dostání on-line nebo na místě v Ateliéru. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, jejich počet je omezen. Místa k sezení nejsou číslována.

Základní vstupné 990 Kč, V.I.P. vstupné 1 500 Kč.

 

Parkování v místě zajištěno na vyhrazených plochách.
Do celého areálu tvrze včetně zahrad není možný vstup se psy.

Kompletní znění obchodních podmínek naleznete zde.

LETNÍ SCÉNA 2020

Na tři letní týdny se tvrz, stejně jako v minulých letech, promění na letní divadelní scénu pražského divadla Studio DVA. Nenechte si ujít oblíbená představení pod širým nebem s těmi nejlepšími českými herci!

V romantickém a zároveň historickém prostředí gotické tvrze si budete moci vychutnat jedinečné výkony Zlaty Adamovské, Ivany Chýlkové, Anny Šiškové, Jany Krausové, Karla Rodena, Evy Holubové, Bohumila Klepla, Filipa Blažka, Moniky Absolonové a mnohých dalších.

Ani letos v programu nechybí Starci na chmelu. Kde jinde by se měl tento legendární příběh odehrávat než v Divicích, které jsou snad ze všech stran obklopeny chmelnicemi a takřka v každém místním domě se chmel v minulosti zpracovával…

Kromě chmelařské lovestory vám nabídneme také ta nejlepší moderní i klasická komediální představení. Vstupte za brány tvrze, zapomeňte na všední svět, zasmějte se a prožijte společně s našimi herci jejich příběhy.

 

Vánoce na Tvrzi Divice 2019

Vánoce na Tvrzi Divice 2018

Vánoce a Monika Absolonová na Tvrzi Divice 2017

Letní scéna na Tvrzi Divice 2019

Letní scéna na Tvrzi Divice 2018

Kontakt

Divice 1, 439 15 Divice, okres Louny (asi 50 km od Prahy)
Tel.: +420 776 661 294
E-mail: info@tvrzdivice.cz